Мэты і задачы - СШ 9 г.Кобрина

Мэты і задачы

Праблема школы: павышэнне якасці адукацыі праз фарміраванне сістэмы педагагічных сродкаў па дасягненню максімальных вынікаў у навучанні, выхаванні, развіцці і прафесійным самавызначэнні навучэнцаў

Мэта: стварэнне аптымальных умоў, накіраваных на павышэнне якасці адукацыі праз рэалізацыю яго інавацыйнага, выхаваўчага і здароўезберагальнага патэнцыялу.

Задачы:

1. Удасканальваць прафесійныя кампетэнцыі педагогаў па выкарыстанні эфектыўных метадаў і сродкаў навучання, накіраваных на дасягненне метапрадметныя і прадметных вынікаў навучэнцаў.
  2. Працягнуць развіццё асобасных і інтэлектуальных здольнасцяў навучэнцаў праз павышэнне эфектыўнасці правядзення вучэбных заняткаў.
  3. Працягнуць працу, накіраваную на засваенне навучэнцамі асноў ідэалогіі беларускай дзяржавы, развіццё пачуцця любові і павагі да сваёй Радзімы, фарміраванне нацыянальнай самасвядомасці, адказнасці і гатоўнасці дзейнічаць на карысць сваёй Айчыны праз мерапрыемствы грамадзянска - патрыятычнай накіраванасці, развіццё школьнага віртуальнага музея«Беларуская нацыянальная кухня», арганізацыю турысцка-экскурсійнай дзейнасці навучэнцаў.
  4. Рэалізаваць у адукацыйным працэсе выхаваўчы патэнцыял вучэбнага прадмета з мэтай фарміравання ў вучняў пачуцця патрыятызму, грамадзянскасці, павагі да гістарычнага мінулага.
  5. Удасканаленне матэрыяльна-тэхнічнай базы ўстановы праз развіццё пазабюджэтнай дзейнасці.